Dla jednych doskonała okazja na spędzenie przyjemnego i nieco “luźniejszego” czasu ze współpracownikami. Z kolei dla innych – tylko przykry obowiązek, z którym po prostu trzeba się pogodzić. Jak widzisz – z różnych perspektyw kwestia organizacji i uczestnictwa w Wigilii firmowej może prezentować się zgoła inaczej.

Jak podejść do zaplanowania i przeprowadzenia całego przedsięwzięcia, aby wywołało świetne wrażenie, w głowach jego uczestników pozostały jedynie pozytywne wspomnienia, a nie stało się tylko kolejnym powodem do narzekań i powstawania nowych plotek? Sprawdź nasz krótki przewodnik!

Błędy podczas Wigilii firmowej – jakie są i jak się przed nimi ustrzec?

Poznaj najczęstsze “fakapy”, a wraz z nimi porady, w jaki sposób możesz ich uniknąć.

Błąd numer 1: problemy logistyczne

Wiele firm w tym okresie decyduje się na “wyjście” poza mury przedsiębiorstwa, a tym samym – organizację wydarzenia w lokalach mieszczących się “gdzieś” w mieście bądź też poza nim. Niestety, znaczna część osób odpowiedzialnych za przygotowanie takich imprez zdaje się zapominać, że nie wszyscy pracownicy dysponują środkami, które pozwolą na sprawny dotarcie na miejsce, a następnie – równie komfortowy powrót do domu. Aby tego uniknąć – pomyśl o organizacji wspólnego przejazdu (np. wynajęty busem) albo zapewnieniu noclegu.

Błąd numer 2: słaba komunikacja z uczestnikami

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi mierzą się uczestnicy tego typu wydarzeń, jest ten pt. “Jak ubrań się na firmową Wigilię?”. Wielu organizatorów ignoruje ten fakt, przez co niektórzy goście mogą czuć pewien dyskomfort (zwłaszcza, jeśli dobiorą nie do końca dopasowany strój).

W związku z tym pamiętaj, aby w momencie zapraszania od razu poinformować wszystkich gości o tym, jaki ubiór będzie wskazany. Jest to szczególnie istotne, jeśli Wigilia ma przyjąć bardziej “zabawowy” charakter – wprowadzając m.in. motyw przebrań i kostiumów.

Błąd numer 3: mało lub kompletny brak atrakcji

Kolejną bolączką wielu Wigilii firmowych jest wszechobecna nuda. Oczywiście, podczas eventu oferowane są napoje i jedzenie, w tle gra muzyka – jednak, poza tym nie dzieje się kompletnie nic. W efekcie, tego typu wydarzenia w zasadzie nie różnią się niczym od zwykłego czasu spędzanego każdego dnia w pracy. A przecież nie o to chodzi w imprezach, które odbywają się tylko raz w roku, prawda 😉?

Błąd numer 4: przesadne oszczędzanie

Ostatni, choć zdecydowanie wcale nie najmniej istotny aspekt, dotyczy zbyt skrupulatnego podejścia do budżetowania takich wydarzeń.

Tylko 1 drink na osobę, a może posiłki wydawane na specjalne kartki?  Takie działanie może zakończyć się tylko w jeden sposób – rosnącą frustracją oraz niekończącymi się rozmowami, których głównym tematem będzie firmowe “skąpstwo” – i to aż do kolejnej Wigilii!

Błędy przy organizacji firmowej Wigilii – podsumowanie

Jeżeli chcesz, aby tego rodzaju wydarzenie przywoływało jedynie pozytywne wspomnienia, a nie stało się kolejnym powodem do narzekań – pamiętaj, aby zadbać o:

  • Sprawną komunikację ze wszystkimi uczestnikami.
  • Transport, a w określonych przypadkach – także nocleg.
  • Atrakcje, które będą czymś więcej niż darmowym jedzeniem i piciem.
  • Odpowiedni budżet – tak, aby nikt nie mógł posądzić Cię o zbytnie oszczędzanie na pracownikach 😉!

Chcesz uniknąć tych wszystkich błędów i zyskać pewność, że Twoja firmowa wigilia przebiegnie zgodnie z planem?

Powierz to zadanie w ręce specjalistów i nie martw się niczym (poza dobrą zabawą!). Wystarczy, że skorzystasz z naszych usług, a nasi doświadczeni eksperci zadbają o każdy detal wydarzenia i “dopną” Twoją imprezę z okazji Świąt Bożego Narodzenia – na ostatni guzik!

Już teraz przejdź do kontaktu i opowiedz o swoich planach oraz potrzebach związanych z nadchodzącym wydarzeniem. Na tej podstawie przygotujemy w pełni dopasowaną ofertę współpracy, a jeżeli spotka się z Twoją akceptacją – zajmiemy się organizacją wigilii w Twojej firmie – “od A do Z”.